Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rikudou Sennin

 

Rikudou Sennin
Poustevník Šesti cest (六道仙人, Rikudou Sennin) byl tak známý ninja, že se stal legendou, o které si mnozí mysleli, že je to jen mýtus. Dokonce je považován za zakladatele současného ninja světa a prvního uživatele ninjutsu. Také byl úplně první jinchuriki.
Záchrana světa
Jiraiya tvrdil, že Rikudou Sennin přišel s novými myšlenkami před mnoha lety v době nekonečné války a změnil tak svět. Uchiha Madara tvrdil, že Poustevník Šesti cest zachránil svět před Desetiocasím démonem - Juubim. Podařilo se mu ovládnout tuto šelmu a získat její moc tím, že zapečetil Juubiho ve vlastním těle. Tak se stal prvním Jinchuriki. To však bylo jen dočasné řešení. Na smrtelné lóži, použil Rikudou Sennin zbytky sil, aby rozdělil Juubiho čakru na devět částí a ty rozdělil do všech částí světa. Tělo Desetiocasého bez čakry se vzneslo do nebe a stalo se součástí měsíce, který vytvořil Rikudou Sennin pomocí techniky Chibaku Tensei.
Následnictví
Rikudou Sennin chtěl nastolit mír na celém světě, ale cítil, že on už to sám nedokáže. S vědomím, že jeho konec se blíží, předal tento úkol jeho dvěma synům. Starší syn se narodil s očima mudrce a byl obdařen jeho mocnou čakrou a duchovní energií. Věřil, že míru lze dosáhnout silou a klič k němu tkví v moci. Mladší zdědil tělo mudrce a byl obdařen jeho životní energií. Věřil, že klič k míru je láska. Rikudou Sennin se rozhodl za svého nástupce vybrat mladšího z obou synů. Přesvědčen, že on měl být vybrán, starší chlapec se s tím nemohl smířit a s nenávistí na svého bratra zaútočil. Podle Madary i když čas plynul, tak stále potomci těchto dvou bratrů s rozdílnou filosofii mezi sebou bojují a neustále válčí. Potomci staršího bratra byli známi jako Uchiha a potomci mladšího byli známí jako Senju. Oba klany založili Konohu. Je zde analogie se soubojem mezi Madarou a Prvním Hokage (Shodai Hokage), zmámím jako Senju Hashirama. Narutovi tuto historii vylíčil Madara v kapitolách 460, 462 a 463.
Vzhled
I když je známa pouze silueta, lze vyvodit několik podrobností o jeho vzhledu. On měl dlouhé vlasy a na sobě něco co vypadalo jako plášť s vysokým límcem. Znatelný je jeho náhrdelník se šesti červenými magatama (jap. zakřivené korálky). V siluetě jsou ještě parné dva rohy, které mohou být částí ochranné čelenky podobné té, co nosil Jiraiya.
Schopnosti
Jaké měl Rikudou Sennin schopnosti se příliš neví, ale je znám tím, že měl mocnou oční techniku Rinnegan stejně jako Nagato, a proto i když Nagato nebyl jinchuriki, tak by jejich schopnosti mohly být podobné alespoň v základu. Při nejmenším jednu techniku měli společnou. Byla jí Chibaku Tensei, pomocí které mudrc vytvořil měsíc. Madara dokonce tvrdil, že Rikudou Sennin jako jinchuriki Juubiho mohl takřka cokoli.
Zajímavosti
·         Století později (po smrti mudrce) se narodí dítě, které časem objeví, že má doujutsu, které měl i mudrc Rikudou Sennin. Tato oční technika se nazývá Rinnegan a tím dítětem je Nagato.
·         Kakashi věřil, že mudrc je jen mýtus a že Rinnegan je pouze mutace.
·         Madara tvrdil, že v Narutovi cítí Senju a že je tedy střet s Uchihou Sasukem nevyhnutelný.
·         Mudrc Rikudou Sennin patří mezi ty postavy, jejichž přesná podoba je neznámá. U dalších neznáme tvář nebo nynější podobu (např. Kakashi a Madara).
·         V kapitole 425 je zobrazen spolu s mnišskou holí shakujou (錫杖), což je berle se zvonci na špici. Je to odkaz na budhizmus. Tento předmět slouží k modlitbě, ale používá také jako zbraň.
·          
Desetiocasý démon - Juubi
Desetiocasý démon (十尾, Juubi) je původní, prvotní démon Naruto vesmíru. Z jeho částí vytvořil Rikudou Sennin (Poustevník šesti cest) devět ocasých démonů - Bijuu.
Rikudou Sennin
Století před založením skrytých vesnic, Poustevník šesti cest zachránil svět před Desetiocasým démonem. Podařilo se mu podmanit tuto šelmu a získat její moc tím, že zapečetil Juubiho ve vlastním těle. Byl to první Jinchuriki. To však bylo jen dočasné řešení. Na smrtelné lóži, použil Rikudou Sennin zbytky sil, aby rozdělil Juubiho čakru na devět částí a ty rozdělil do všech částí světa. Tělo Desetiocasého bez čakry se vzneslo do nebe a stalo se součástí měsíce, který vytvořil Rikudou Sennin pomocí techniky Chibaku Tensei.
Plán Měsíční oko
Uchiha Madara má plán nazvaný "Měsíční oko". Chce sloučit devět démonů a vytvořit tak opět Desetiocasého démona. Poté by se stal jeho Jinchuriki a s novou mocí by zvýšil sílu jeho oka na poslední úroveň. Cílem je projekcí jeho oka na povrch měsíce vytvořit genjutsu v masovém měřítku, které by ovládlo všechny lidi. Podle Madary je to cesta k míru, protože všichni by byli jako jeden celek jím. Madara plán prozradil v kapitole 467.
Vzhled
Jeho tělo zatím nebylo dobře vidět. Vypadalo to, že měl jen jedno oko, ve kterém měl čtyry kruhy stejné jako má Rinnegan s devíti tomoe (, japonský abstraktní tvar vyznačující víření) podobné těm z Sharinganu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Tension - Taylor & Francis Online

(AseskUnlonsumn, 9. 10. 2018 7:23)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/hoe-gebruik-ik-cialis/

:

(RI.SEBUB, 11. 4. 2013 21:24)

MA RIKUDO EDO TENSEI

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 12693
Měsíc: 176
Den: 12